Havel novinářům řekl, že by podle něj měla pokračovat evropská integrace. K ratifikaci evropské ústavy exprezident poznamenal: "My bychom si plivli sami do tváře, kdybychom ten proces náhle zastavili."

Zdůraznil, že je euroústava za Česko podepsaná, což se týká i závazku, že bude smlouva podstoupena ratifikaci. Havel připustil, že dokument po Francouzích a Nizozemcích odmítnou ještě další státy. "Může se stát ledacos. Může se stát, že se (euroústava) bude přepisovat, vyvíjet nebo odkládat. Takových zákrut a zádrhelů bylo v dějinách EU mnoho daleko vážnějších, než je toto." K integraci podotkl: "To je vlak rozjetý naštěstí tak, že ho nikdo nezastaví."

Havel by si podle svých slov netroufl říci, že má s Paroubkem identické názory, "ale myslím, že jsme si blízcí v tom celkovém vidění". Premiér svůj a Havlův postoj označil za totožný. Havel také podle svých slov Paroubka informoval o svém pobytu v USA a sdělil některé dojmy, pokud jde o vnitropolitickou situaci. Nešlo však o oficiální jednání.

Oba politici mluvili také o Číně, odkud se Paroubek nedávno vrátil. "Já jsem se zmiňoval o svých kontaktech s Dalajlámou, s nímž jsem se před týdnem viděl a pan premiér mi referoval zase o svých zajímavých zkušenostech z návštěvy Číny," uvedl Havel.

Paroubek poznamenal, že hovořili zejména o světové politice. Havlovi prý rovněž vyřídil pozdrav od japonského císaře.