Sněmovna například povolila i prodej desetistupňového piva při sportovních akcích. Někteří kritici tedy soudí, že zákon dnešní stav naopak zmírňuje. Schválená norma zakazuje kouření například ve všech školách, v kinech a divadlech, sportovních halách, v budovách státních úřadů, na nástupištích a na dalších veřejně přístupných místech. Třeba v kinech a divadlech si však lidé budou moci zapálit ve vyhrazených a řádně odvětraných prostorech.

Ve Sněmovně dnes byly ve hře například návrhy na úplný zákaz kouření na pracovištích, tedy i v restauracích, získaly ale jen malou podporu poslanců.

Janeček uvedl, že schválené znění zákona mimo jiné na rozdíl od dnešního stavu umožní, aby se v restauracích kouřilo i v době podávání hlavních jídel. Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (ČSSD) se však domnívá, že přijatá verze tak špatná není a je ráda, že zákon uspěl. "Je to naopak prokuřácký zákon," domnívá se však Janeček, který je ve sněmovně znám jako bojovník proti kouření a tabákové reklamě.

Dnes však pro zákon nehlasoval. Boj o výrazné omezení kouření ale pokračuje, protože ve Sněmovně zůstává jiný Janečkův návrh, který například se zákazem kouření na pracovištích počítá.