Vaverová v úterý Právu řekla, že nabídku dostala už tehdy a rozmýšlela se jen velmi krátce, a to i přesto, že bude muset ze začátku dojíždět asi 180 kilometrů. "Ubytování v Praze by se mělo ale v dohledné době vyřešit. Zatím denně dojíždím," poznamenala.

Vaverová vyhrála v roce 1996 se svou tehdy pětiletou dcerou Lucií soutěž o nejhezčí a nejsympatičtější maminku ČR a pyšní se i titulem Missis desetiletí z roku 2000. Patronát nad soutěžemi maminek míval nynější předseda ČSSD Stanislav Gross.

Gross včera Právu řekl, že při rozhodování vedení strany sehrál roli fakt, že Vaverová má blízko k soc. dem. a v minulosti pro ni připravovala některé akce. Nová mluvčí by podle něj měla přispět ke zlepšení komunikace Lidového domu s veřejností.

"Klíčová bude rovněž komunikace mezi vedením strany a jednotlivými ministry a jejich tiskovými mluvčími, zejména s mluvčí vlády Lucií Orgoníkovou," řekl Právu Gross a dodal: "Jejich vztahy jsou zárukou toho, že komunikace bude produktivní."

Vaverová je nyní jednatelkou společnosti Bonne Promotion, členkou správní rady obecně prospěšné společnosti Vysočina a majitelkou propagační agentury Scarlet. "Nepočítám ale s tím, že bych nadále podnikala. Předpokládám, že svou činnost co nejrychleji ukončím," uvedla Vaverová s tím, že by se tak mohlo stát ještě do konce června. Její firmy se věnovaly reklamě, public relations i organizaci dětských dnů.