V pátek měla svědka vyslýchat ostravská expozitura protikorupční policie. Je to ostravský spisovatel sci-fi Ladislav Sommer. Ten v pátek Právu řekl, že slyšel útržky rozhovoru mezi poslancem a dvěma muži. Při něm údajně padla částka deset miliónů.

"Jistě jsem tam zaslechl slovíčko deset miliónů. Dále něco říkali, ale to už mi uniklo. Ale jestli to bylo deset miliónů korun nebo čeho, to nevím. V jaké souvislosti ta částka padla, taky nemůžu potvrdit," řekl Právu. Na schůzce se údajně mluvilo i o politické budoucnosti. Další podrobnosti z rozhovoru mezi poslancem a Večerkem nezná.

Spisovatel se přihlásil sám na ostravském policejním oddělení na Masné. "Šel jsem asi před týdnem náhodou kolem policejní služebny na Masné. Zašel jsem se poradit, co mám dělat," vylíčil. Proč se přihlásil až nyní? "Když jsem si přečetl v novinách, že jediná oběť má být Kořistka a ti policajti, kteří do toho opravdu šli, padni komu padni, tak to už je hodně. To bylo na mě moc. Tak jsem si řekl, že moc toho sice nevím, ale že to věci pomůže. Tak jsem zašel na policii a řekl jim, co jsem slyšel," zdůvodnil své otálení.

V pátek si ho údajně předvolala na výslech expozitura ostravské protikorupční policie. "Zavolali mi, ať na chvilku přijdu," popsal Právu. Mluvčí protikorupční policie Jana Moravcová včerejší předvolání nepotvrdila. "Obraťte se v této věci na státního zástupce," uvedla.

Kauza vyšuměla doztracena

Státní zástupce Josef Bláha nechce celou kauzu komentovat. Dalíka a Večerka policie podezřívala, že Kořistkovi údajně loni při schůzce nabídli deset miliónů korun a místo velvyslance v Bulharsku za to, že nepodpoří novou vládu. Oba od počátku obvinění odmítali.  

Letos v březnu Okresní státní zástupce v Ostravě Josef Bláha rozhodl, že celý případ odloží. "V těchto dnech jsem vydal rozhodnutí, tedy kauzu jsem odložil, neboť jsem neshledal podezření z trestného činu a není na místě věc vyřídit jinak," řekl tehdy Bláha.