"Dopadla na živičný povrch parkoviště u penziónu a utrpěla zlomeninu stydké kosti a křížové kosti v pánevní oblasti. Má také zlomené obě ruce, zhmožděniny a další zranění. Léčba je odhadována zhruba na půl roku," uvedla mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová..

Neštěstí, ke kterému došlo v noci na úterý, vyšetřuje policie jako podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Zatím se všichni přiklánějí k tomu, že šlo o nešťastnou náhodu s těžko pochopitelným průběhem.

"Dívenka se v noci vzbudila a asi šla na záchod. Jenomže si spletla dveře a místo na chodbu se dostala na balkón. V rozespalosti pak přelezla zábradlí a spadla dolů," popsal podivný průběh události vedoucí penziónu.

Život dívky není ohrožen

Všichni se přitom pozastavují nad tím, jak se devítiletá dívka mohla v polospánku dostat přes zhruba metr vysoké zábradlí. "Nemohla jen přepadnout, musela vylézt nahoru," dodal šéf penziónu, ve kterém po události raději odmontovali kliky ze všech balkónových dveří.

Brněnský neurolog a odborník na poruchy spánku Miroslav Moráň by se nedivil, pokud by dívka v polospánku opravdu přelezla balkónové zábradlí. Skutečně se na tom mohlo podílet náměsíčnictví.

"U dětí tohoto věku může takovou příhodu vyprovokovat změna prostředí, kterou škola v přírodě určitě přináší," řekl. "Lehčí formou náměsíčnictví trpí asi 19 procent dětí, do dospělosti problém přetrvává asi u jednoho procenta postižených," dodal Moráň.

Život dívenky z Prostějova není ohrožen. "Byli jsem se na ni podívat v olomoucké fakultní nemocnici. Leží na běžném pokoji, není ani na jednotce intenzívní péče. Buďme rádi, že to nedopadlo hůř," řekl Právu šéf penziónu. Dodal, že i přes nešťastnou událost dětský zájezd pokračuje a děti se domů vrátí až v pátek.