Až do soboty bude podle meteorologů převážně oblačné až zatažené počasí, často bude pršet a v úterý i ve středu se mohou místy vyskytovat bouřky. Neměly by být ale nikterak výrazné, hydrometeorologický ústav nevydal žádné upozornění ani varování.

Bouřky se mohou objevit už dnes v noci. Zatím ale budou ještě docela vysoké noční teploty, mezi sedmi a 11 stupni Celsia. Ve čtvrtek klesnou na přibližně čtyři stupně nad nulou.

Denní teploty mají být v úterý kolem 19 stupňů Celsia, ve středu kolem 16 a ve čtvrtek kolem 15 stupňů Celsia. Na úterý meteorologové hlásí skoro zataženo s bouřkami, na středu zataženo s bouřkami. Ve čtvrtek už by se mělo znovu trochu ukázat sluníčko, ale teploty ještě budou nízké.

Déšť i o víkendu

Znovu by se mělo trochu oteplit v pátek, kdy denní maxima meteorologové odhadují na 15 až 19 stupňů Celsia. Sobotní nejvyšší teploty by měly dosahovat 21 stupňů Celsia, ale už by mělo být opět zataženo s deštěm.

Jakkoli jsou třeba lidé se současným počasím nespokojeni, alespoň podle teplot je průměrné. Dlouhodobý teplotní průměr pro dnešní den evidovaný v pražském Klementinu je 15,9 stupně Celsia, pro 17. květen 15,7 stupně Celsia.