"Ten termín je reálný, připraveni jsou i naši zkušení výchovní pracovníci. Technické úpravy nového oddělení si vyžádají zhruba 2 milióny korun. "Například budou vyměněna stávající okna za okna s centimetrovými nerozbitnými skly," řekl Právu Žejdl.

"Případného vzniku tohoto zařízení v Děčíně se velmi obávám. Nepřeji si totiž, aby bylo město Děčín spojováno jen s tím, že je to město s kriminálem pro mladé vrahy. Mým zájmem je, aby si lidé město spojovali především s nádhernou přírodou a cestovním ruchem," řekl ve středu Právu rozladěný děčínský starosta.

Pokud jde o komunikaci na toto téma mezi městem a příslušnými orgány, jako je například ministerstvo školství, nikdo oficiálně radnici nic nesdělil.

"Věřím, že se o této tak závažné věci nebude rozhodovat bez nás, a proto se v současné době věnuji důležitějším záležitostem pro město a jeho občany," dodal šéf děčínské radnice s tím, že nelze v této souvislosti pominout útěk dvou chovanců boletického ústavu k němuž došlo minulý týden. Jedním z nich byl i třináctiletý chlapec, který se v srpnu podílel na brutální vraždě důchodkyně ve východočeské Olešnici. [celá zpráva]