"Já si netroufám hlasovat za programové prohlášení vlády, protože by třeba pan ministr Milan Urban, který teprve v roce 1990 ukončil členství v KSČ, skončil na psychiatrii, protože on jasně řekl, že nechce být ve vládě, kterou podpoří komunisté," řekl ČTK Grebeníček. Připomněl, že podobný postoj jako Urban má i ministryně školství Petra Buzková.

Komunistický šéf se vyhnul odpovědi na dotaz, zda by mohli poslanci KSČM při hlasování opustit jednací síň. Při hlasování o důvěře totiž stačí, aby ji vyslovila většina přítomných poslanců, snížení kvóra by mělo smysl v případě, že by Paroubek ztratil některé koaliční hlasy. "Já myslím, že už jsou dohodnutí," řekl jen.

Předseda komunistické frakce Pavel Kováčik, který Grebeníčka doprovázel, připomněl, že Ústřední výbor KSČM už přijal doporučení nepodpořit vládu při hlasování o důvěře. Dodal také, že ho bude respektovat.

Schůzky se za ČSSD podle Grebeníčka účastnili také její předseda Stanislav Gross a šéf poslaneckého klubu Michal Kraus. Všichni účastníci prý věnovali pozornost programovému prohlášení a nadcházejícímu hlasování o důvěře vládě. "Platí optimismus vládní koalice. Spoléhají na 101 mandátů," uzavřel šéf KSČM.

Přestože schůzka k žádné dohodě nevedla, Grebeníček i Kováčik oceňují návrat k tradicím, které dodržoval bývalý předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman, který před každou sněmovní schůzí jednal s opozicí. Občasné schůzky ČSSD a KSČM považuje Kováčik za smysluplné, protože k "sobě mají programově blízko" a věří, že budou pokračovat.