Paroubek dnes ČTK řekl, že důvodem odchodu Skořepové rozhodně nejsou "nepřesnosti" v jejím životopise. "Ty důvody nevyplývají ani z naší spolupráce, ta byla výborná až vynikající," prohlásil premiér.

Za příčinu odstoupení mluvčí považuje rozhovor, který poskytla čtvrtečnímu magazínu Mladé fronty Dnes. "Vybočil z obvyklé profesionality," poznamenal.

Mluvčí: nechci být záminka

"Ke své žádosti jsem přistoupila proto, že cítím, že jsem se stala, možná i částečně kvůli vlastnímu neobratnému vyjádření v tisku, objektem sílící negativní mediální kampaně, jejímž cílem je podle mého názoru zdiskreditovat  premiéra i vládu, kterou vede," konstatovala v prohlášení zaslané médiím.

"Jako profesionál v tomto oboru vím, že taková kampaň může v očích veřejnosti znehodnotit výsledky kvalitní práce Jiřího Paroubka  jako bývalého ministra pro místní rozvoj i jako současného premiéra,  a že tak může poškodit  celou vládu," pokračovala.

Skořepová dále prohlásila, že jako "profesionál nechce abych se stala záminkou k tomu, že jméno premiéra a výsledky práce celé vlády budou zpochybňovány ještě dříve, než se vůbec začne projednávat její programové prohlášení".

Zatím není známo, zda premiér žádosti své mluvčí vyhoví.

Vše začalo v pátek

Spekulace o odbornosti Skořepové se objevily v médiích v pátek, a to poté co plzeňské rádio FM plus upozornilo na nejasnosti v životopise dosud nejmladší tiskové mluvčí Úřadu vlády ČR. [celá zpráva

Na její nízký věk a malé zkušenosti upozorňovali i někteří sociální demokrati. Těm se nelíbilo ani sebevědomé vystupování Skořepové v tisku. [celá zpráva]

 

Prohlášení Veroniky Skořepové, mluvčí vlády ČR
  • Dnes jsem požádala premiéra České republiky Jiřího Paroubka o okamžité uvolnění z funkce mluvčí Úřadu vlády ČR. Zároveň odmítám lživé a nepodložené spekulace o údajných nesprávných faktech v mém životopise. Veškeré údaje, které jsem uvedla, jsem premiérovi písemně doložila.
  • Ke své žádosti jsem přistoupila proto, že cítím, že jsem se stala, možná i částečně kvůli vlastnímu neobratnému vyjádření v tisku, objektem sílící negativní mediální kampaně, jejímž cílem je podle mého názoru zdiskreditovat premiéra i vládu, kterou vede. Jako profesionál v tomto oboru vím, že taková kampaň může v očích veřejnosti znehodnotit výsledky kvalitní práce Jiřího Paroubka jako bývalého ministra pro místní rozvoj i jako současného premiéra, a že tak může poškodit celou vládu.
  • Jako profesionál nechci, abych se stala záminkou k tomu, že jméno premiéra a výsledky práce celé vlády budou zpochybňovány ještě dříve, než se vůbec začne projednávat její programové prohlášení.
Veronika Skořepová, mluvčí Úřadu vlády ČR. Praha 7. května 2005