Úřad vlády následně uvedl, že podklady o praxi Skořepové, z něhož rádio vychází, nejsou oficiální.

"V průběhu dnešního dne jsem zjistila, že mnoho novinářů má nesprávné informace o mých profesních zkušenostech. Tyto nesprávné informace zřejmě vyplývají z materiálu, který byl nejspíš někým pochopen jako můj životopis. Z prohlášení Úřadu vlády ČR jasně vyplývá, že tento materiál byl brán jako pracovní podklad," uvedla ke kauze sama Skořepová.

Rádia FM plus a Šumava vlastní stejný majitel.

Mluvčí: spletla jsem se

"V rádiu Šumava nebyla nikdy zaměstnána ani pro něj nepracovala externě. U nás v rádiu FM plus se zaučovala na práci večerní moderátorky, ale protože nebyla schopna odvysílat ani hit na přání, nebyla přijata," uvedlo rádio, které vycházelo z podkladů o praxi nové mluvčí, jež byly připraveny pro jednání vlády 26. dubna.

V oficiálním životopisu Skořepové zveřejněném na webových stránkách Úřadu vlády není rádio Šumava zmíněno. Mluvčí v něm naopak zmiňuje obdobný post šéfredaktorky zpravodajství, ovšem v rádiu Sázava. Skořepová tvrdí, že omylem zaměnila jména stanic Sázava a Šumava. "Došlo k omylu, k záměně dvou jmen rádií... V jednom tom životopisu jsem se překlepla. Nebyl to samozřejmě žádný záměr," řekla Skořepová.

Nova a ČT: neosvědčila se

Skořepová v oficiálním životopisu uvádí také práci pro ČT a televizi Nova. Veřejnoprávní televize dnes uvedla, že se v těchto médiích neosvědčila. Podle mluvčího ČT Martina Krafla Skořepová "zkoušela spolupracovat" v ostravském televizním studiu na dvou publicistických pořadech. "Ale obě strany se dohodly na tom, že v tom nebudou pokračovat," řekl Krafl.

Šéfredaktor zpravodajství TV Nova Martin Ondráček zase v ČT uvedl, že Skořepové po skončení zkušební doby navrhl ukončení pracovního poměru. "Důvod byl ten, že se neosvědčila," vysvětlil Ondráček.  

Pětadvacetiletá Skořepová je nejmladší mluvčí vlády. Do funkce ji jmenoval v dubnu nový premiér Jiří Paroubek. Pro něj od ledna pracovala na ministerstvu pro místní rozvoj.