Proti slovům Hrnčíře se Paroubek ohradil, i když prý nevěří tomu, že by poslance přesvědčil. "Vás přesvědčit by nedokázal ani svatý Jan Zlatoústý, natož já," prohlásil.

Vládu podle premiéra podpoří všech 101 koaličních poslanců, žádného z nich kvůli tomu ale nikdo "neobdarovával" například placenými funkcemi ve státní správě. Zopakoval také, že o podpoře kabinetu chce jednat i s ODS a KSČM. Nic to ale podle něj nemění na tom, že vláda počítá s podporou všech koaličních zákonodárců.

Hrnčíř připomněl mimo jiné případ Petra Lachnita. Tento sociálnědemokratický poslanec nejprve s podporou vládě váhal, po schůzce s Paroubkem ale nastal obrat. Premiér tehdy současně oznámil, že Lachnit by mohl působit jako jeho poradce pro oblast regionální politiky.

Předseda vlády odmítl názor, že to dokládá "obchodování" s poslaneckými hlasy, jak naznačil Hrnčíř. Funkce poradce pro regionální politiku bude podle Paroubka neplacená. Premiér řekl, že Lachnit je "mimořádně znalý" a navíc idealista.

Se všemi poslanci ČSSD, kteří s podporou kabinetu váhali, prý hovořil hlavně o tom, jak zlepšit práci různých ministerstev.