"Jsme zásahem znepokojeni o to více, že Policie České republiky ani státní zastupitelství nereagovaly na průběh nedávné mezinárodní konference komunistických stran," citoval ze stranického usnesení na tiskové konferenci místopředseda ODS Ivan Langer.

Existuje podle něj podezření, že na setkání komunistů před čtrnácti dny v pražském hotelu Olympic mohlo dojít k naplnění skutkové podstaty trestného činu propagace komunismu.

ODS Paroubkův kabinet nepodpoří

ODS dnes také oficiálně oznámila, že Paroubkovu vládu při hlasování o důvěře nepodpoří. Usnesla se o tom stranická výkonná rada. "ODS je přesvědčena, že Paroubkova vláda, pokud získá důvěru, bude stejně nevěrohodná, jako ty předešlé. Tuto koalici drží pohromadě už jen strach z volební porážky a dokončení některých lukrativních privatizací a veřejných zakázek," citoval z usnesení první místopředseda ODS Petr Nečas.

ODS se pustila také do nové ministryně informatiky Dany Bérové (za US). Její jmenování považuje za "krajní příklad tolerování, ne-li přímo podpory klientelismu". ODS soudí, že "čím dál otevřenější napojení některých členů vlády na lobbistické a finanční skupiny jen potvrzuje, že citelný pokles naší země v žebříčku vnímání korupce za vlády socialistů není náhodný".

ODS poukázala na to, že Bérová je manželkou vlivného lobbisty Jana Dobrovského. Ten v současnosti pracuje pro firmu Appian Group, která se minulý rok ucházela o privatizaci Severočeských dolů. Bérová již v minulosti řekla, že by se v případě této privatizace novou vládou zdržela hlasování.