Z vyjádření mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Kateřiny Beránkové vyplývá, že Gross by asi mohl dostat pětinásobek premiérského platu (146 200), tedy 731 000 korun, a Bureš jeden ministerský plat - 103 900 korun. Mlynář a Palas by mohli mít každý trojnásobek předchozího platu, 311 700 korun.

Ministři mohou získat jeden až pět platů podle počtu ukončených let strávených v ústavní funkci. Gross byl předtím, než se stal předsedou vlády, čtyři roky ministrem vnitra. Řadu let byl také poslancem, loni se ale mandátu vzdal. Poslanci v minulosti byli i Palas a Mlynář, i oni ale již dříve mandát složili.

Podle Beránkové se však tato "poslanecká léta" do nároku na odchodné nezapočítávají. Kdyby ale převážil výklad, že se tam započítat mají, Mlynář i Palas by dostali pětinásobek mzdy, tedy téměř 520 000 korun.

Podle zákona se částka odchodného vypočítává z posledního platu ústavního činitele, k němuž se přičte stejná suma tolikrát, kolik roků ve funkci strávil. Maximálně se ale započítávají čtyři roky, takže odchodné může tvořit nejvýše pětinásobek předchozího platu.