Milovníci zimních sportů si mohou ještě na konci dubna v nejvyšších partiích jesenických hor užít až stodeseticentimetrové sněhové pokrývky.

"Jsou tady už opravdu jen skalní lyžaři, ostatní už zamířili spíše na kola. V provozu je pět vleků, až na jeden jsou plné a tvoří se na nich jen malé fronty. Návštěvnost je na horách malá až střední," řekl Jaroslav Tejnský z Horské služby na Ovčárně.

"Pokrývka už není souvislá. Hřeben je odtátý a holá místa se objevují i na svazích. Navíc už to není prašan jako v zimě," uvedl záchranář.

Své lyže mohou v Jeseníkách stále ještě provětrat i běžkaři. Zaběhat si mohou od Ovčárny směrem na Švýcárnu či pod vrchol Pradědu.

V horách dnes panovalo oblačné počasí a bylo pět stupňů nad nulou. Zimní sezóna v Jeseníkách definitivně skončí příští víkend.

I v Krkonoších je možno lyžovat

Skalní příznivci lyžování si mohou o víkendu v Krkonoších ještě zasportovat ve střediscích Špindlerův Mlýn, Horní Mísečky a Harrachov. Nejlepší podmínky nabízí areál Horní Mísečky-Medvědín, který leží v nadmořské výšce 1260 metrů. Na tamních sjezdovkách je kolem 30 centimetrů sněhu.

"V provozu budou všechny čtyři lanovky ve Špindlerově Mlýně a mísečské vleky," uvedl ředitel špindlerovského Skiareálu Jiří Beran. Běžkaři budou mít upravené tratě ve Svatém Petru a Horních Mísečkách. Od pondělí 25. dubna do 1. května budou jezdit již jen vleky v Mísečkách. Areál Svatý Petr v neděli provoz ukončí.

V Harrachově bude jezdit lanovka na Čertovu horu. "Na sjezdovce leží deset až 15 centimetrů sněhu. "Řada míst je vytátých, někde se jezdí po úzkém pruhu sněhu," řekla pracovnice harrachovské vlekařské firmy. Lanovka na Sněžku je kvůli pravidelné jarní údržbě mimo provoz.

Na hřebenech Krkonoš leží asi 130 centimetrů sněhu. V lavinových katastrech stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.