"Ve čtvrtek odešly peníze z účtu paní Rejžkové na účet pana Roda," řekla v pátek ČTK Helena Horová, kterou si spolu s advokátkou Janou Rejžkovou Gross najal na vyřešení majetkových poměrů své rodiny. Gross splacením dluhu považuje problém kolem financování nákupu svého bytu za uzavřený.

Rod by podle ní měl finance obdržet v nejbližších dnech. "Peníze očekávám příští týden," řekl Rod.

Rod sice směnku dříve prodal šéfovi České pravice Michalu Simkaničovi, jenž ji spálil, ale minulý týden oba obchod u notáře zrušili. Zároveň Simkanič učinil prohlášení, že směnku zničil, originál směnky tak neexistuje.

Hledá se věřitel

Rod pak reagoval na veřejnou výzvu řešitelů Grossových financí, že se cítí být oprávněným věřitelem. "K tomuto kroku z mé strany došlo. Přistoupil jsem na pro mě výhodné a zatím blíže neurčené podmínky, které mi nabídla společnost Egidas s.r.o," sdělil tehdy bez dalších podrobností Rod.

Premiér si v březnu spolu se svou chotí vzal úvěr u zlínské kampeličky Moravský peněžní ústav, aby mohl půjčku na byt splatit.

Vysvětlování původu peněz premiéra Grosse na pořízení bytu a podnikání jeho choti Šárky odstartovaly vládní krizi, která se táhne už několik měsíců. Poslední jednání o pokusu slepit staronovou většinovou koalici ztroskotalo ve čtvrtek. [celá zpráva]