Politici napříč politickým spektrem se shodují, že host nemá vůbec šanci říci svůj názor a navíc musí snášet urážky občanů, které často jdou za hranici vkusu.

"Pořad byl užitečný, protože divák mohl v přímém přenosu vidět autentické příznivce pana premiéra Stanislava Grosse. To se vždycky hodí," řekl včera na dotaz Práva Kalousek. Podle svých slov ale zvažuje, jestli má vůbec cenu chodit do takového pořadu, kde každého zajímá jenom to, jak "na vás vylít své emoce".

Jeho spolustraníci z jihu Moravy dokonce své kolegy vyzvali, aby napříště Kotel ignorovali, neboť pořad je podle nich "účelový, host nemá prostor něco říci nebo se obhajovat", sdělili ČTK.

Šéf lidovců podle svých slov se svými nejbližšími lidmi ve straně o pátečním pořadu vůbec nemluvil, neboť teď mají jiné a důležitější starosti, jak zdůraznil. "Myslím, že takhle hloupý pořad nestojí za to, abychom se o něm bavili ve vedení strany," dodal.

Diváci útočili nejen na Kalouska, ale i na podnikání jeho mrtvého švagra Lubomíra Kašáka. Kalousek se bránil, že jde o sprosté lži.

Topolánek: přiopilá smečka debilů

Předseda ODS Mirek Topolánek sice Kotel s Kalouskem neviděl, ale nechal si o něm vyprávět. "Všichni, co to viděli, říkali, že pořad překročil určitý rámec pravidel. Že to bylo za hranou, že to byla agresivní přiopilá smečka debilů, kde nebyl zájem o vysvětlení," řekl včera Právu.

Míní, že žádný politik není povinen chodit do pořadu, kde ho lidé urážejí. Odhadl, že byl hostem Jílkové už asi šestkrát a že má další pozvání. "Přislíbil jsem účast, možná tam teď ještě půjdu, protože z toho nemám strach. Nejsem vůbec žádný posera, ale po žalovatelných výrocích by se měl politik zvednout a odejít," prohlásil.

Topolánek nevidí důvod, proč by měl nechat na sebe plivat, když média zveřejní o něm "pitomosti" a on nemá šanci se nijak bránit. Na otázku, zda by v takovém případě opustil Kotel, který se vysílá přímým přenosem, prohlásil: "Já určitě."

S kritikou se přidal i místopředseda KSČM a Sněmovny Vojtěch Filip. "To je blbý pořad a nerad tam chodím. Ve skutečnosti v Kotli nemůžete říci svůj názor. Je to show a v ní politici nemají dělat," řekl Právu.