Právu informaci potvrdila advokátka Jana Rejžková, kterou si Gross najal na vyřešení majetkových poměrů své rodiny. Informaci potvrdili i Simkanič a Rod.

"Dnes byla zrušena kupní smlouva, kterou pan Rod převedl směnku vystavenou panem Františkem Vikem na politickou stranu Česká pravice. Zároveň pan Simkanič učinil prohlášení, že předmětnou směnku zničil, tudíž originál směnky neexistuje. Pan Rostislav Rod se cítí být oprávněným věřitelem," uvedla Horová.

Rod: je to výhodné

"K tomuto kroku z mé strany došlo. Přistoupil jsem na pro mě výhodné a zatím blíže neurčené podmínky, které mi nabídla společnost Egidas s.r.o," sdělil bez dalších podrobností Rod.

Také Simkanič potvrdil, že obchod s Rodem zrušil. "Podepsali jsme jakési oddlužení, to znamená, že Česká pravice nebude nikomu nic dlužit. Pro mě je zrušení platební povinnosti pro Českou pravici výhodné," uvedl. Zrušení smlouvy podle něj inicioval Rod. Případ se tím podle Simkaniče uzavírá v právní rovině, ale nekončí v politické. "Pokusím se požádat o schůzku pana premiéra a přispět k řešení politické krize," řekl pravicový politik, který už hned po koupi směnky vyzval šéfa ČSSD k demisi.

Simkanič koupil směnku s tím, že ji zaplatí později. Vzápětí ji ale spálil. Již v únoru prohlásil, že směnku chce uhradit z peněz, které hodlá získat za hlasy ve volbách. Horová řekla, že Gross by měl Rodovi směnku splatit zhruba do jednoho týdne.

Premiér si v březnu vzal úvěr, aby mohl půjčku na byt splatit. Mezitím se však jméno věřitele několikrát změnilo. Nejdříve to byl strýc Vik, později se přihlásil Rostislav Rod s tím, že Vikovi necelý milión půjčil on.

Pak se na scéně objevil pravicový politik Simkanič. Gross si proto najal právní kancelář, aby mu oprávněného věřitele našla.