Podle mluvčího lidovců Ondřeje Jakoba, jsou lídři KDU-ČSL ochotni se se soc. dem. ještě před odpolední konferencí sejít, pokud ovšem chtějí "přijít s něčím novým".

"Naši vyjednavači by jejich názor na konferenci přetlumočili, ale konference se smějí účastnit pouze delegáti," podotkl Jakob.

"Považuji za normální, když pan Kalousek vystupuje na našem sjezdu, abych měl možnost oslovit přímo reprezentanty KDU-ČSL z celé republiky. Pokud se něčeho bojí, tak je to jeho problém," řekl na adresu Kalouska Gross.

Jednání celostátní konference KDU-ČSL začne v 16:00, hodinu předtím se sejde i užší vedení - celostátní výbor. "Do 15:00 jsem kdykoliv připravit zasednout k jednacímu stolu ke koaličnímu jednání přesně tak, jak předpokládá koaliční dohoda. Má-li sociální demokracie ještě nějakou informaci, my jsme okamžitě připraveni jednat," zopakoval ČTK šéf křesťanských demokratů.

Lidovci trvají na demisi premiéra Grosse. Pouze v takovém případě jsou podle vyjádření čelních představitelů KDU-ČSL ochotni ve vládě zůstat. Gross však zvítězil ve volbách předsedy ČSSD a z postu předsedy vlády odstoupit nehodlá.