"Budu brát v úvahu stovky SMS a e-mailů od lidí, kteří mě podporovali při volbě a nyní říkají, že bych měl ve vládě zůstat, protože pak už by tam nebyl nikdo, kdy by ta stanoviska hájil," řekl Novinkám Škromach.

Definitivně se ale rozhodne až příští úterý. "Počkám, až opadnou ty emoce, které nyní hoří," doplnil. Částečně ho ale přesvědčilo i opakované vyjádření premiéra Stanislava Grosse v pořadu Otázky Václava Moravce, kde předseda vlády zopakoval, že o Škromacha ve vládě stojí.

Gross jej v sobotu chtěl připravit o místo vicepremiéra a dát jej Bohuslavu Sobotkovi. V neděli ale názor změnil a řekl, že když Škromach ve vládě zůstane, zůstane mu i post místopředsedy kabinetu.

Škromach ve vládě prosazuje striktně levicovou politiku solidárního státu.

Nejistý osud Palase

Se Škromachem svůj osud ve vládě spojuje i ministr zemědělství Jaroslav Palas. Ten by mohl ale odejít, i když Škromach zůstane. Odvolat by ho mohl premiér, kterému se příliš nelíbily Palasovy výroky na jeho adresu na stranickém sjezu ČSSD. Palas o Grossovi řekl, že je vyhořelé palivo a chová se trapně.

Gross v České televizi odmítl říci, zda Palase odvolá, v každém případě si s ním chce promluvit. "Já nyní nemám žádný seznam ministrů, které chci odvolat," řekl v ČT.