"Pokud KDU-ČSL z vlády odejde, tak ať. Já vám říkám, že v takovém případě neuteču a budu se snažit dál vykonávat svůj mandát, za který se cítím odpovědný vám i voličům v ČR," řekl premiér.

Gross uvedl, že rozhodně nechce, aby sociální demokracie odešla do opozice. Proto bude usilovat o to, aby v řádném termínu voleb do Poslanecké sněmovny ČSSD porazila ODS a zabránila vzniku koalice ODS - KDU-ČSL, která by získala ve Sněmovně většinu. Tím Gross potvrdil svou nechuť k předčasným volbám. "A k tomu, abychom obstáli, jsou rozhodující 2 veličiny. První je čas a druhá jsou témata," prohlásil.

Většina občanů si podle premiéra přeje pokračování demokratického směru. "Většina občanů ČR stále odmítá pravicovou alternativu vládnutí v ČR," řekl a vyzval nejen delegáty sjezdu k tomu, aby si uvědomili, že "sociální demokracie je stále v tuto chvíli jediná demokratická levicová strana, která je schopna zabránit ODS v uskutečňování experimentů s občany ČR."

Stanislav Gross ve svém úvodním projevu při zahájení velikonočního sjezdu uvedl, že výkladní skříní sociální demokracie jsou výsledky sociálnědemokratických vlád. "Protože byla to sociální demokracie, která v roce 1998 přebírala zemi v době ekonomické krize a je to dnes opět sociální demokracie, která vede Českou republiku v období ekonomické prosperity," uvedl.

Ekonomický vývoj označil za dobrý. Podle Grosse je silný a stabilní a Česká republika je tak v roli šampióna. "Česká republika prožívá dobré období a nepřijde-li nějaký modrý experiment, tak máme dobrý základ na to, aby v budoucnu, v těch nadcházejících letech, období prosperity pokračovalo," řekl Gross.