Nejdříve řekl, že věci, o kterých rozhoduje vláda, nebo v některých případech premiér osobně, jsou někdy velmi konfliktní, dotýkají se zájmů mnoha vlivných skupin, a často jde o ekonomické záležitosti.

"Některé osoby se již dohodly s jinými"

Pak pokračoval: "Dám příklad: v tuto chvíli se jedná o privatizaci Telecomu a já jsem dlouhou dobu myslel, že s gradací té kampaně (za odstoupení Grosse - pozn. red.) to nemusí mít nic společného, nicméně události posledních dnů mě přesvědčily o opaku. Některé osoby se snažily v poslední době velmi výrazně tento proces ovlivnit se slovy, že se už dohodly s jinými a že tato vláda už tento proces dokončovat nebude. Musím přemýšlet, na čí zájmy se tady v některých okamžicích šlape."

Premiér na tato slova ihned navázal vzpomínkou o jednání, kterého se zúčastnil spolu s ministrem financí Bohuslavem Sobotkou krátce po Kalouskově zvolení předsedou KDU-ČSL: "Dodnes si pamatuji jeho (Kalouskovu) větu, kterou toto jednání začalo. Zněla zhruba tak: ,Čím více zločinů spolu uděláme, tím pevnější naše spojenectví bude.'"

Na dotaz Práva: Takže některé osoby, které se už domluvily na privatizaci Telecomu s někým jiným, někteří zločinci, kteří na společně páchaných nepravostech staví spojenectví - to je všechno Miroslav Kalousek? Gross odpověděl: "Tak já si rozhodně myslím, že to bral s nadsázkou, že nešlo o zločin v pravém slova smyslu - aspoň tedy doufám. Ale způsob myšlení a přístupu k politice to dokládá a každý si nechť udělá úsudek."

Kalousek: premiér končí kariéru špínou

Kalousek odmítl jakkoli spojovat prodej Telecomu se snahou KDU-ČSL odvolat Grosse. "Pan premiér je přetažen, když hledá příčiny tam, kde nejsou," uvedl předseda lidovců. Dodal, že důvod toho, proč žádají Grossovo odvolání, je pouze v jeho osobě.

Výrok Čím více zločinů spolu uděláme, tím pevnější naše spojenectví bude, kterého se podle Grosse měl Kalousek dopustit při jednání o privatizacích, lidoveckého šéfa značně pobouřil.

"To jsem nikdy neřekl. Jsem docela smutný z toho, že pan premiér končí svoji politickou kariéru tím, že háže špínu na lidi kolem sebe, to by přece nemusel," řekl Kalousek.