V Moravičanech na řece Moravě stále platí třetí povodňový stupeň, ale řeka již kulminovala. O něco níže po proudu zaplavila v noci dvacetiletá voda část Litovle a dostala se i do několika rodinných domů. Zaplavila také silnici na Nové Zámky. V dalším větším městě po proudu, v Olomouci, se zatím hladina stále zvyšuje a zřejmě dosáhne rovněž třetího stupně.

Vysočina hlásí třetí stupeň v Jihlavě v Brancouzích, v Ptáčově na Třebíčsku, na Sázavě v Pohledských Dvořácích a v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku a na Želivce v Poříčí na Pelhřimovsku. Hladiny už kulminovaly a díky chladnému počasí budou průtoky dále klesat.

Stejný vývoj se očekává i ve Středočeském kraji, kde stupeň ohrožení platí na Sázavě v Nespekách a ve Zruči nad Sázavou.

Původně přepokládaných sedm metrů zřejmě Labe v Ústí nepřekročí. V pondělí, kdy by měla řeka kulminovat, očekávají vodohospodáři výši hladiny zhruba 660 centimetrů. Dopoledne překračovala šestimetrovou hranici třetího povodňového stupně o 45 centimetrů. Zaplavena zůstává silnice u Benešova mostu, která je součástí hlavního tahu Praha-Ústí-Děčín.

Na jižní Moravě zažili lidé nejdramatičtější okamžiky ve Vojkovicích na Brněnsku, kde stavěli val z pytlů s pískem, aby se Svratka nerozlila do obce. Hasiči museli také evakuovat restauraci u řeky. Kvůli tomu, že voda v Brněnské přehradě tekla přes přepad, hasiči monitorovali i brněnský  Komín. Třetí povodňový stupeň, ohrožení, zůstává na řece Moravě ve Strážnici, na Dyji v Janově a na Svratce v Židlochovicích.

Ve Zlínském kraji žádná z řek třetího stupně nedosahuje. Nejvíce práce tak měli hasiči v noci, když odčerpávali vodu, která zaplavila část areálu Slováckých strojíren v Uherském Brodě.

Pardubickém kraji stoupá už jen hladina Labe v Němčicích a také dolní tok řeky Loučné, kde vodohospodáři vyhlásili druhý stupeň. 

Jediný třetí stupeň vyhlášený v Moravskoslezském kraji na řece Opavě v Opavě-Polní již byl také odvolán.

Plzeňském kraji nemají ani druhý stupeň povodňové aktivity. Klid je i v Karlovarském kraji a v Praze.