Sjezdovky jsou poloprázdné, na vlecích nejsou žádné fronty, ale díky novému sněhu lyžařů přibývá, řekl náčelník Horské služby Rudolf Chlad.

Sníh přinesl do oblasti silný vítr, který přichází pravidelně na Josefa. Velikonoce budou pod sněhem, poslední větší nápor turistů očekávají vlekaři příští víkend. Od pondělí navíc začnou platit na sjezdovkách mimosezonní ceny.

"Na Klínovci už je nula, na Božím Daru ještě mírně nad bodem mrazu, ale teploty stále klesají," uvedl Chlad. Dosavadní těžký mokrý nebo namrzlý sníh, který je náročný na techniku jízdy, by se měl brzy pokrýt novou vrstvou.

Špatně jsou na tom zatím běžecké tratě, které se kvůli velkému tání nedaly upravovat. Přestože sezona spěje k závěru, záchranáři varují lyžaře, aby nepodceňovali rizika na sjezdovkách, letos byl obrovský nárůst těžkých úrazů hlavy. V pátek zasahovali u dvou menších úrazů.

Na nejvyšším krušnohorském vrcholu Klínovci stále leží kolem dvou metrů sněhu. V provozu je všech sedm sjezdovek, na nichž leží mokrý sníh. Lyžovat lze nadále i večer. Kolem 190 centimetrů sněhu je ve Ski areálu Boží Dar - Neklid. Z devíti sjezdovek je otevřena většina. Lyžuje se také na Bublavě, která je jedním z nejníže položených krušnohorských center, i na Perninku a v Nových Hamrech.