"Není tajemstvím, že mám dlouhodobé názorové rozdíly s většinou krajského výkonného výboru ČSSD Zlínského kraje," napsal v SMS Právu. "Mé rozhodnutí nijak nesouvisí se současnou kampaní kolem tzv. vládní krize," dodal Vacula.

"Nehodlám spekulovat, na čí straně je pravda. Za současné situace považuji za důležitější jednotný postup strany. Eskalaci jakýchkoli sporů nepokládám za prospěšnou ani pro krajskou organizaci ČSSD, ani pro stranu jako celek. To je, kromě důvodů osobních a zdravotních, hlavní motiv mého rozhodnutí rezignovat na funkci předsedy krajského výkonného výboru," napsal odstupující předseda Právu.

Na krajské konferenci v lednu požádal Vacula o vyslovení důvěry a velkým poměrem ji od delegátů získal. Podle informací Práva se do sporu se zbytkem krajského výboru dostal kvůli svému odmítavému postoji k vytvoření široké koalice s ODS a KDU - ČSL na krajské úrovni po loňských listopadových volbách.

Zlínskou krajskou organizaci povede až do listopadové konference její první místopředseda František Novosad, doplňuje ČTK.