:. Erik Matouš čte své otázky přihlížejícím lidem. FOTO: MMS NOVINKY/Martin Hyška

Lidé skandovali Demisi! a potleskem reagovali na řečníka. Ten kromě jiného vyzval demonstrující, aby se takto scházeli před Úřadem vlády pravidelně každou středu. "Dokud to bude nutné, jsem připraven účastnit se demonstrací pravidelně," řekl Matouš.

"Jakým způsobem politici tuto záležitost vyřeší, je jejich věc, možností je víc. Cílem demonstrace je poukázat na nepřijatelnost této jedné konkrétní osoby," dodal Matouš.

Když se po Matoušově projevu pokusil se svým projevem vystoupit předseda České pravice Michal Simkanič, lidé ho okamžitě vypískali.

Kde že je ten parlament?

Na demonstraci přijeli i lidé z dalších měst. Jeden z protestujících přijel z Jablonce nad Nisou a v přestávkách mezi projevem občas zvolal "Kalousek na Hrad!". Jiný účastník, Jan Blažek, přijel z východních Čech. "Myslím, že lidé by měli vyjádřit svůj názor, jestliže jsou nespokojení. Ačkoliv si od této akce neslibuji příliš, stálo mi za to přijet sem a podpořit tuto demonstraci. Čekal jsem ale více lidí," řekl Blažek.

Po zhruba půlhodině protest skončil před Úřadem vlády a organizátor se vydal ke Sněmovně předat výzvu premiérovi. Následovalo ho několik desítek lidí. "Kde je vlastně ten parlament?," ptali se kolemjdoucích někteří protestující, když ztratili kontakt s vedoucí skupinkou.

Ve Sněmovně Erik Matouš předal do rukou tajemníka Sněmovny Lukáše Vymětala písemný požadavek na demisi premiéra. Poté ještě hrstka demonstrantů postávala před Sněmovnou, ostaní se v klidu rozešli.

:. Demonstrující před Úřadem vlády požadují demisi preméra Stanislava Grosse. FOTO: MMS NOVINKY/Martin Hyška