Politici celé úterý odráželi dotazy novinářů. Až večer šéf poslanců a člen grémia KDU-ČSL Jaromír Talíř připustil setrvání Grosse v čele vlády. Na výslovnou otázku BBC, zda by to bylo východiskem z vládní krize, odpověděl: "Rozumíte mi správně, já to nechci vyloučit."

Možnost dohody současně naznačil ve Sněmovně i předseda poslanců soc. dem. a jeden z vyjednavačů Michal Kraus: "Pokud KDU-ČSL přestane vyzývat premiéra Grosse, aby odstoupil, tak my zcela určitě nebudeme požadovat, aby lidovci odešli z vlády."

Klub ČSSD v úterý přijal usnesení, že stojí za premiérem a bude podporovat jeho vládu "i v případě odchodu KDU-ČSL z vlády". Část soc. demokratů věří, že s lidovci naleznou kompromis, ale požadují, aby lidovci udělali první krok. Gross se veřejně zatím nevyjádřil.

CHRONOLOGIE Jak šel čas v kauze koaliční krize

Na dotaz, jestli lidovcům stačí, že Šárka Grossová ukončí podnikání, Talíř odpověděl: "Ano, to samozřejmě je řešení." Nechal si ale zadní vrátka, když podotkl, že není schopen říct, jestli Grossovou ohlášený prodej nemovitosti v Praze na Proseku znamená skutečně ukončení podnikání premiérovy manželky.

Připomněl, že lidovci stále mají tři podmínky - aby předseda vlády věrohodně uspořádal své majetkové poměry, aby se jeho manželka vzdala podnikatelských aktivit a aby se koaliční strany zavázaly zveřejnit finanční závazky nad 30 miliónů.