„Fuck! Opravdu? Já fakt nechápu! Buď jsem naprosto blbá, anebo všichni okolo mě jen lžou. Asi jsem věnovala čtyři roky svého ministerského života něčemu, čemu jsem věřila, a byla to jen přetvářka. V tomto neumím prostě fungovat. A nebudu. Politika je svinstvo. Hnus. Jsem ráda a nic, NIC bych neudělala jinak. Děvkou nikoho v politice fakt nebudu. Jsem pyšná na vše, co jsem kdy učinila, a těším se, až se vše jednou provalí. Hodně štěstí té čistotě v mé zemi,“ napsala Šlechtová.

Na otázky, co má její status znamenat, neodpověděla. Právu nezvedla telefon a v Poslanecké sněmovně nebyla. Její asistent Ivan Vágner redakci sdělil, že Šlechtová nechce nyní s médii komunikovat. O čem poslankyně na Facebooku píše, sám netušil.

Fuck! Opravdu? Ja fakt nechapu? Bud jsem naprosto blba anebo vsichni okolo me jen lzou. Asi jsem venovala 4 roky sveho...

Posted by Karla Šlechtová on Thursday, March 14, 2019

V hnutí tím však trošku rozčeřila vodu. „Tenhle zhrzenej status nechápu, Karlo. Vím, že se včera rozhodovalo o konečné podobě kandidátky EP, ale nevím ještě, jak to dopadlo. Každopádně z tohoto usuzuji, že pro Vás nedobře. I přesto je ale tahle uraženost úplně zbytečná a neomlouvají ji ani ty dvě láhve vína, které tu zmiňoval někdo pode mnou,“ napsal do komentáře kolega Šlechtové z hnutí ANO, regionální politik Tomáš Pekárek.

Kandidátní listinu ANO do europarlamentu vedou stávající europoslankyně Dita Charanzová a Martina Dlabajová, na kandidátce je i ekonom Martin Hlaváček nebo poslankyně Radka Maxová.

Šlechtová je svými statusy známá

Šlechtová nepsala podobný status poprvé. V létě zkritizovala premiéra Andreje Babiše (ANO) za to, že se jí nezastal a ona musela opustit vládní kabinet.

Smutek z vyhazovu z vlády vyjádřila na Facebooku textem písně Paradise od finské skupiny The Rasmus. V češtině volně zamená: „Jsem mrtvá, ale žiji, hraju roli, kterou mi dali, zůstávám vyhozena z nebes. Nejsem v ničem novém, každý den je boj, uzavřela jsem dohodu s ďáblem a jsem hluboko v potížích. Tak unavená.“

V zimě pak napsala na Facebook o svých pochybnostech o zakázce na radary pro armádu: „Měla jsem ve všem pravdu. Vše, co jsem nastavila, jen pokračuje. Lituji mnohé zájmové skupiny, podnikatele i politiky, kterým se jejich nátlak na mě nepovedl. Poučte se, zákony musí dodržovat každý, a především každý politik! A buďte rádi, že dosud zatím mlčím (vy, kteří víte, že tento vzkaz patří vám). Mnoho jsem sdělila a prokázala Vojenské policii. Konečné mé slovo ještě nepadlo.“