Pro svá tvrzení má Gross, jak uvedl, řadu indicií, ale žádné důkazy. Proto také nechtěl být konkrétní. "Vy si myslíte, že vláda, potažmo ministerský předseda je v pozici, kdy na něj nejsou vyvíjeny tlaky z různých politických a nebo možná ještě více ekonomických mocenských skupin?" zeptal se moderátora.

Gross nepředpokládá, že by kauza měla původ v ČSSD. "Určitě se to může někomu hodit, ale zas abychom věřil tomu, že to organizuje někdo uvnitř politické strany, to si nemyslím. To, že to může souviset s ekonomickým pozadím některých věcí, to je věc, která je samozřejmě daleko pravděpodobnější." Naznačil také, že někdo může mít zájem paralyzovat bezpečnostní složky a ochranu ekonomických zájmů země.

Manželce ručí stíhaná přítelkyně

Gross řekl, že někteří lidé obvolávají významné podnikatele a chtějí od nich informace o něm - třeba, zda mu s něčím pomohli. "Jsou podnikatelé nebo majitelé velkých firem, kteří mi to zavolají a jenom se diví, co se to v této republice děje," řekl. Volající lidé podle něj "mohou narazit na někoho, kdo bude mít důvod třeba premiéra v něčem skoupat".

Nové informace k této kauze Gross ve studiu neřekl, znovu zopakoval, že nevidí důvod pro svou rezignaci. Vyjádřil se i k nákupu nemovitosti firmou jeho ženy Šárky. Potvrdil, že společnicí Šárky Grossové v novém projektu je Libuše Barková, rodinná přítelkyně. Ta také ručí za úvěr, který si Šárka Grossová vzala v bance.

K faktu, že Barková je trestně stíhána pro pojistné podvody, premiér poznamenal: "V době, kdy ten úvěr byl poskytován a kdy paní Barková pomáhala manželce s ručením, trestně stíhána nebyla."

Ze studia ujel

Více informací k případu svého bytu neřekl ani novinářům, kteří na něj po skončení pořadu čekali před budovou ČT. Zhruba ve 13:15 opustil televizi vjezdem do garáží.

Mluvčí vlády Věra Dušková poté novinářům řekla, že Grossova policejní ochranka vyhodnotila situaci z bezpečnostního hlediska jako nestandardní. Proto podle ní Gross tak kvapně odjel a s novináři se nesetkal, jak je to po skončení debaty běžné.