Poslanec ČSSD Jan Birke řekl, že debata byla košatá a rozumná. Poslanec Petr Dolínek uvedl, že se nevedla o tom, jestli sociální demokraté zůstanou či nezůstanou ve vládě. Podle něj musí Babiš veřejnosti všechno pořádně vysvětlit.

Předseda strany Jan Hamáček se se šéfem hnutí ANO sejde ještě ve čtvrtek. Ten den bude Hamáček mluvit i s prezidentem Milošem Zemanem.

Babiš ve středu uvedl, že jeho syn trpí schizofrenií, a akci novinářů, kteří jej zpovídali v jeho domově ve Švýcarsku, označil za hyenismus. Nařkl je, že zveřejnění načasovali na dobu, kdy bude mimo ČR. [celá zpráva]

ČTĚTE TAKÉ
V ČSSD se mluví o variantě výměny premiéra  
Svět si všímá Babišovy kauzy. Je ochoten zničit vlastního syna, píší na Slovensku  
Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu, řekl Babišův syn 
Dva premiérovi potomci prý trpí duševními poruchami, policie tomu nevěří  
Babiš: Synovi kladli sugestivní otázky, aby dostali správnou odpověď  
Mého syna nikdo neunesl, je psychicky nemocný, řekl Babiš
Odvoz Babiše juniora na Krym prověří policie i státní zastupitelství
Autorka lékařské zprávy na Babiše ml. Protopopová rezignovala na post zastupitelky
Policie: O Babišovi juniorovi máme dost informací

Podle otce jel syn dobrovolně

Server Seznam Zprávy zveřejnil v pondělí rozhovor s Andrejem Babišem ml., který řekl, že byl minulý rok proti své vůli odvezen na Krym. Odvézt ho měl řidič Agrofertu Petr Protopopov, manžel psychiatričky Dity Protopopové, která se o duševně nemocného muže starala. Protopopov měl Babiše ml. držet na Krymu proti jeho vůli. Junior v rozhovoru řekl, že měl zmizet, protože si to přál jeho otec.

Policie věc šetřila, loni v květnu však uvedla, že se nestal žádný trestný čin. Podle premiéra jel jeho syn na Ukrajinu a na Krym dobrovolně. Jeho syn tvrdí, že dostal na výběr, buď ho zavřou na psychiatrii, nebo odjede na prázdniny.