Svědek dějin, jak tvůrci videomapping pojmenovali, má divákům připomenout klíčové události tuzemské historie, kterým budova Národního muzea, jež stojí na Václavském náměstí, jako tichý svědek přihlížela.

V sobotu byla na programu projekce ve 20 hodin - lidé na náměstí si však museli chvilku počkat několik minut ve tmě. Když už začali pochybovat, zda se vše podaří, obejvila se na budově muzea velká čísla a show začala.

Další projekci - přidanou kvůli velkému zájmu - organizátoři naplánovali od devíti hodin.

Mapping na národní muzeum

Mapping na Národní muzeum

FOTO: Novinky

Videomapping s promítáním nejen na historické budovy se stává pravidelnou součástí života metropole. Velkou oblibu si získal Signal festival, který v České republice probíhá od roku 2013. I v jeho rámci tvůrci světelných show připomínali výročí Československa. [celá zpráva]

Rekonstruovaná budova Národní muzea byla za účasti vybraných hostů slavnostně otevřena v sobotu odpoledne. [celá zpráva] Běžní návštěvníci se budou moci dovnitř poprvé podívat v neděli od desíti hodin.

K vidění budou dvě nové výstavy o historii muzea a době minulého století, zaměřené na soužití Čechů a Slováků. [celá zpráva]