U čtyřech nemocných už se podařilo SARS vyloučit. Dva z těchto čtyř (jeden z Prahy a jeden z Brna) byli dokonce propuštěni do domácího ošetřování. "Dvě ženy jsme již přemístili z infekční izolace na jiné oddělení. U nich podezření bylo vyloučeno. Pacient nově přijatý měl respirační potíže, a protože se vrátil z Vietnamu, tedy z oblasti s častým výskytem SARS, byl preventivně umístěn na infekční kliniku," řekla Právu v úterý mluvčí brněnské nemocnice Jana Bendová.

Ředitel pražské Nemocnice Na Bulovce doktor Jaroslav Štrof Právu týž den řekl, že "tři pacienti, kteří u nás zůstávají stále ještě mají přísný režim, to znamená, že jsou v izolaci a pro personál, který s nimi přichází do styku patří nejpřísnější hygienická opatření. Potrvají do doby, než se podezření na SARS vyloučí, což bude trvat ještě asi dva až tři dny."

Ve světě již zemřelo 17 lidí

V Evropě byl v úterý potvrzen další případ. Onemocněl muž, který se v neděli vrátil z Hanoje, kde pracoval ve francouzské nemocnici a po návratu byl hospitalizován v Tourcoingu v severní Francii. [celá zpráva]

Globální bilance mrtvých zůstala v úterý na sedmnácti, počet nakažených se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) blíží pěti stům, z toho v Hongkongu, nejvíc zasažené oblasti, se počet nakažených zvýšil na 286, z nichž 41 je na jednotkách intenzívní péče.