"Na hřebenech severních hor až 108 km/hod," uvádí ČHMÚ v aktuální výstraze, která platí pro neděli a pondělí. Při sněhových srážkách se budou v neděli místy, v pondělí na četnějších místech tvořit v polohách nad 500 m n. m. sněhové jazyky, na horách i závěje.

Meteorologové rovněž upozorňují, že silvestrovská noc může být na silnicích velmi nebezpečná, protože se očekává mrholení, které na vozovce bude umrzat a změní ji v klouzačku. "Zejména řidiči, kteří přece jen na Silvestra v noci budou muset jet, by měli být velmi opatrní. Námraza zesílí ještě k ránu na Nový rok," řekl Právu ve středu Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Informoval, že na Silvestra má být zataženo, občas déšť nebo mrholení, a to i namrzající. Noční teploty plus 1 až -3, odpolední 2 až 6. Na Nový rok, tedy v sobotu, by mělo být oblačno, místy přeháňky, na horách smíšené déšť se sněhem. Přechodně bude i polojasno. Noční teploty plus 6 až plus 2, odpolední 3 až 7. V neděli se očekává oblačno, občas déšť, později přeháňky, i v nižších polohách mohou být sněhové. Noční teploty 6 až 2, denní 2 až 6. V průběhu dne ochlazování.