„Žádná nabídka nepřišla, protože nejspíš ani není co nabízet – premiér v demisi jen mate veřejnost, vyvíjí nátlak na jiné možné koaliční partnery a skrývá skutečné, tedy SPD a KSČM,” uvedl v pondělí Fiala.

Na Twitteru dále uvedl, že Babišova slova nebyla nabídkou pro ODS, „ale nátlakem, vydíráním a pokusem, jak ponížit ČSSD”. ODS podle něj zůstává v klidu. „Čekáme, jak si to vyříkají, a v Poslanecké sněmovně i nadále budeme předkládat zákony ve prospěch lidí,” doplnil Fiala.

Reagoval tak na Babišova nedělní slova v České televizi, kde premiér v demisi řekl, že chce úvahy o novém jednání s ODS probrat se stranickými kolegy. [celá zpráva]

Babiš na čtvrtek sezval sněmovní strany k jednání o zahraniční politice, jak už dříve slíbil Fialovi, který chce s ANO a dalšími stranami dohodnout národní memorandum k otázkám změn v EU.

ANO by mohlo mít ve Sněmovně s ODS většinu 103 hlasů, občanští demokraté ale v minulosti opakovaně uvedli, že nechtějí vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem. [celá zpráva]

Policie Babiše obvinila z dotačního podvodu v kauze farmy Čapí hnízdo. O možné podpoře nyní Babiš jedná se sociálními demokraty, vedle programových shod ale ČSSD podmiňuje svoje vládní angažmá dohodou o mechanismech vládnutí, například tím, že nebude moci být jako menší koaliční partner přehlasována.