Sněhová krupice podle silničářů Středočeského kraje padá na Kutnohorsku, Nymbursku, Kolínsku i v okrese Praha-východ. "Všechno, co má kola, je venku," sdělil dispečer kutnohorské správy silnic. Slabé sněžení a místy déšť padá i na Příbramsku a Benešovsku. Řidiči musí být opatrní také na Berounsku, v okolí Rudné nebo Kytína u Prahy či na Mladoboleslavsku.

Na většině území LibereckéhoKrálovéhradeckého kraje od rána drobně sněží. Na Liberecku odklízení sněhu komplikuje vítr. Zejména ve vyšších polohách Jizerských hor a Krkonoš a také na otevřených úsecích se tak mohou během dne na silnicích tvořit sněhové jazyky. I na vozovkách prvních tříd leží zbytky rozbředlého sněhu.

"Na Královéhradecku leží několikacentimerová vrstva sněhu na silnicích druhých a třetích tříd. Silnice prvních tříd jsou po chemickém posypu převážně mokré se zbytky tajícího sněhu," řekl šéf zimní údržby Hradeckého kraje Petr Zima. Na solení a pluhování silničáři v kraji nasadili 68 sypačů.

Všechny silnice na Českomoravské vrchovině jsou podle dispečerů zimní služby sjízdné. Řidiči si ale musejí dát pozor na měnící se povrch vozovek. Na Žďársku viditelnost místy zhoršuje mlha. Ve vyšších polohách je na silnicích vrstva spadlé jinovatky ze stromů, kterou cestáři odstraňují radlicemi.

Bez ledu jsou silnice v Karlovarské kraji, místy však mohou na cestách ležet kluzké ujeté zbytky sněhu. Silnice první třídy jsou po chemickém posypu mokré, řekl mluvčí krajských silničářů Milan Polák.