Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová prohlásila, že její strana nedala ke zvolení Ondráčka, jemuž kritici přezdívají kvůli angažmá u pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti komunistická mlátička, jediný hlas. [celá zpráva]

„Je to výsledek evidentní spolupráce mezi hnutím ANOKSČM. Bez hnutí ANO by pan Ondráček zvolen nebyl, je zřejmé, že se pánové z hnutí ANO a KSČM dohodli,“ řekla novinářům.

„Je na místě uvažovat, jestli budou pan Babiš a Faltýnek vydání k trestnímu stíhání,“ zapochybovala v té souvislosti poslankyně.

Předseda SPD Tomio Okamura (vlevo) a komunistický poslanec Zdeněk Ondráček

Předseda SPD Tomio Okamura (vlevo) a komunistický poslanec Zdeněk Ondráček

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„'Gratuluji' poslancům ANO, že evidentně se rozhodli zahodit veškeré zbytky důstojnosti a pomohli zvolit Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS, chápu, koaliční spolupráce s KSČM je zavazující,” poznamenal na Twitteru lidovecký poslanec Marian Jurečka.

„Hlasovací mašina funguje spolehlivě,” dodal šéf poslanců STAN Jan Farský a připomněl, že vláda se bude ucházet o vyslovení důvěry.

„Možná dalo hnutí ANO jakýsi políček KSČM minulý týden. Těch pár hlasů chybělo, nicméně proběhly jistě nějaké dohody té hlasovací koalice, která funguje spolehlivě ve všech ohledech. Můžeme se jen domnívat, jestli je to obchod něco za něco, nebo jestli se třeba i hraje o to, jestli někteří poslanci budou vydáni trestnímu stíhání,“ reagoval na výsledky poslanec STAN Vít Rakušan, rovněž s narážkou na hlasování o vydání Babiše a Faltýnka.