V centru města se můžete těšit na světelné show zejména v Hybernské ulici, kde se představí bratislavská umělecká dvojice Boris Vitázek a Zuzana Sabová s tvorbou, ve které se taneční pohyby prolínají s modlitbami a nářky starověkých postav.

Dále se můžete těšit na program na Kampě, Staroměstském náměstí, náměstí Republiky, Ovocném trhu, Klementinu, Národní galerii v Praze, Mansfeldském paláci, Paláci U Stýblů a v ulicích Cihelná, Haštalská či u Tyršova domu.

Na Vinohradech to pak bude především náměstí Míru s osvětleným Kostelem sv. Ludmily, kde se objeví tvorba zakladatele francouzského vizuálního labelu EZ3kiel Yanna Nguema, jehož projekty často stojí na propojení technologie, výzkumu a umění.

Festival světel Signal na pražském Náměstí Míru

Festival světel Signal na pražském Náměstí Míru z minulého ročníku

FOTO: Novinky

Na Vinohradech festival neopomene ani sady Svatopluka Čecha, Riegrovy sady, náměstí Jiřího z Poděbrad nebo TJ Sokol Vinohrady.

Nebude chybět ani doprovodný program, vedle videomappingu mohou diváci zavítat na Strossmayerovo náměstí na přednášku Erika Sikor.

Za poslední čtyři roky konání navštívilo festival přes 1,5 miliónu diváků. Letošní ročník startuje ve čtvrtek a potrvá až do neděle. Informace o vstupenkách s cenami na konkrétní show naleznete zde.