Některá místa zažila v noci ze středy na čtvrtek tropickou noc, při níž teplota neklesla pod hranici 20 stupňů Celsia. V pražském Klementinu naměřili 21,5 stupně, v Teplicích 20,1 stupně.

Ve čtvrtek ještě začne počasí ovlivňovat vlnící se studená fronta, která odpoledne do Čech přinese bouřky, před nimiž ve středu varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). [celá zpráva]

Nejvyšší teploty se v Čechách budou šplhat na 29 až 33 stupňů, na Moravu a do Slezska fronta dorazí později a odpolední maxima tak mohou šplhat k 31 až 35 stupňům. „Podobné teploty v tento den naposledy panovaly v roce 2006,” připomněla Honsová.

V pátek bude zpočátku dne oblačno, na východě republiky ještě s přeháňkami či bouřkami. Ranní minima klesnou na 20 až 16 stupňů, přes den se bude od západu vyjasňovat a teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 26 až 30 stupni.

V sobotu bude převládat polojasno s lokálními bouřkami a přeháňkami. Ráno budou teploty klesat na 18 až 14 stupňů, přes den vystoupají na 26 až 30,” konstatovala Honsová.

Velmi podobně mělo být i v neděli. Převládající polojasno budou narušovat lokální bouřky. Ranní minima zůstanou mezi 18 a 14 stupni, nejvyšší denní se dostanou na 25 až 29 stupňů.

Četné bouřky a přeháňky by měly vydržet i v pondělí, kdy by se rtuť mohla šplhat k 24 až 28 stupňům. V úterý a ve středu by se mělo výrazně ochladit a denní maxima tak sklouznou k 18 až 22 stupňům.