Republikán King, který oslaví za deset dnů 68. narozeniny, působí ve Sněmovně reprezentantů čtvrtým rokem. Předtím sloužil v senátu svého domovského státu. V republikánských primárkách před prezidentskou volbou nejprve podporoval ultrakonzervativního evangelikála Teda Cruze a následně podpořil vítězného Donalda Trumpa.

Studoval matematiku a biologii, ale studium nedokončil a ve svých 26 letech založil vlastní firmu na vyvážení zeminy.

King chválil plány prezidenta Trumpa na deportace ilegálních přistěhovalců a nedávno se dostal do křížku s jednou Latinoameričankou, která si postěžovala, že vážila cestu z Iowy do Washingtonu kvůli dohodnuté schůzce v senátorově kanceláři, ale nikdo nepřišel. King jí na Twitteru odepsal, zda „lže pokaždé, když použije angličtinu“.

Americký kongresman Steve King

Americký kongresman Steve King

FOTO: steveking.house.gov

Server Wikipedie současně upozorňuje, že organizace InsideGov Kinga v srpnu 2015 vyhodnotila jako jednoho z nejméně výkonných zákonodárců, protože jeho návrhy opakovaně narážely už ve výborech.

Proti pomoci pro zaplavený New Orleans

King podporuje držení zbraní, je proti sňatkům homosexuálů a po hurikánu Katrina, který v roce 2005 zpustošil jih USA, když voda zaplavila prakticky celé New Orleans, hlasoval proti uvolnění vládní pomoci postiženým regionům s tím, že vláda neukázala jasný plán, kam peníze půjdou. Ani varování před globální změnou klimatu nebere King vážně a tvrdí, že ti, kdo ji připouštějí, jsou členové novodobého náboženství.

Podle Wikipedie má také zákonodárce na svém stole vlaječku Konfederace, ačkoliv Iowa byla během občanské války součástí Unie. Mediální pozornost si kongresman z Iowy vysloužil také chválou nizozemského populisty Geerta Wilderse a francouzské neúspěšné kandidátky na prezidentku Marine Le Penové, kteří se oba vymezují vůči islámu.

King má se svou ženou Marilyn tři děti. Pod manželčiným vlivem přešel od metodistů ke katolíkům.