„Koně nejprve procházejí vstupní masáží. Následně se luxují, čistí, jdou pod solárium, poté na vibrační desku, přes vodní pás až po elektromagnetickou deku,” popsala základní okruh procedur zakladatelka a majitelka kliniky Adéla Lišková.

„K dispozici máme také laser na hojení zranění, k podobnému účelu slouží také vodní pás. Ten se používá k léčení různých úrazů na dolních končetinách a také pro zachování kondice, protože koně jsou nuceni ve vodě chodit, nebo pro chlazení nohou – pobytem ve studené vodě se jim prochladí tkáně, což opět napomáhá regeneraci,” vysvětlila Lišková.

Vodní pás se hodí k dohojení úrazů či vylepšení fyzické kondice koně.

Vodní pás se hodí k dohojení úrazů či vylepšení fyzické kondice koně.

FOTO: Novinky

Solárium se využívá buď na dosušení, když jsou zvířata mokrá po procedurách, nebo na rozehřátí svalů před vstupem do vodního pásu.

„Máme tu také infrasaunu, která slouží k relaxaci a stejně jako solárium na prohřátí svalstva a uvolnění,” dodala Lišková.

Její klinika spolupracuje s odborníky z různých oblastí, třeba se stomatology, chiropraktiky, fyzioterapeuty nebo osteopaty.

Solárium pro koně se mimo jiné používá k rozehřátí svalstva.

Solárium slouží k rozehřátí svalstva.

FOTO: Novinky

„Naše klinika je vhodná především pro koně, kteří mají netypickou zátěž. Pro životnost těchto koní je dobré jim poskytnout rehabilitaci, aby mohli i nadále podávat dobré sportovní výkony,” uvedla Lišková.

Kromě terapií a regenerace nabízí klinika také veterinární prohlídky a stomatologické služby pro koně. Její majitelka se po studiu práv zabývá výhradně péčí o koně. Po 14 letech praxe se stala koňskou zubařkou.