"Dovolená zadarmo není poskytována ani nejvěrnějším klientům," sdělil Právu ve středu Plovajko. Zdůraznil sice, že cestovní kancelář Fischer si velmi váží svých věrných klientů, kterým poskytuje nadstandardní služby a servis, zároveň však prohlásil: "Mezi tyto výhody ale rozhodně nepatří poskytování dovolené zdarma."

Večerek tvrzení Plovajka odmítl vyvrátit. Přitom však ještě v úterý Právu tvrdil, že slevu Kořistkovi zařídil z dovolené, kterou dostal od cestovky zadarmo jako "slevu či bonus". "Nebudu se k tomu vyjadřovat. Jedná se čistě o mou soukromou věc," odpověděl ve středu Večerek na žádost Práva o vysvětlení rozporu mezi jeho a Plovajkovým tvrzením.

Večerkův obhájce Petr Mikeštík v této souvislosti zdůraznil, že jde o naprosto nepodstatnou věc, která nemá nic společného s vyšetřováním údajného pokusu o podplacení Kořistky. "Jestliže pana Večerka nezákonně zadrželi a ještě by ho chtěli nezákonně dát do vazby, tak má právo se hájit jakýmikoli prostředky," řekl Mikeštík.

Rozpory mezi Večerkovými a Plovajkovými tvrzeními advokát také nevysvětlil. "Napište si, co chcete. Já vás upozorňuji, že pokud deník Právo zasáhne do práv a oprávněných zájmů pana Večerka, tak budeme žalovat. To je dostatečný signál vůči vám i vůči vaší redakci," reagoval Mikeštík na snahu Práva vnést do věci definitivně jasno.