Do Česka momentálně proudí studený vzduch od severozápadu. „Na Labské boudě nebo na Luční boudě naměřili ráno –5 stupňů Celsia,“ řekla Honsová. Chladno bude po celý den. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 6 až 10 stupňů. Vzhledem k tomu, že bude foukat studený vítr, pocitově to bude ještě o pět stupňů méně.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Podobný ráz počasí nás čeká i v pátek. Bude zataženo s deštěm, od 700 metrů nad mořem by měl padat sníh. Ranní minima se budou pohybovat mezi 6 a 2 stupni, odpoledne bude 6 až 10 stupňů. Čerstvý vítr bude teplotu opět pocitově snižovat.

V sobotu se bude do Česka nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. „Dopoledne bude ještě zataženo, ale odpoledne se už bude vyjasňovat a postupně oteplovat. Rtuť teploměru by se měla vyšplhat na 10 až 14 stupňů,“ uvedla Honsová.

Neděle bude plná slunce. Ráno bude ještě chladné, na některých místech Česka se objeví přízemní mrazíky, odpoledne se teploty vyšplhají až k 18 stupňům.

Slunečné a teplé počasí vydrží ještě v pondělí. „Teploty by se mohly pohybovat mezi 19 a 23 stupni. V úterý ovšem bude přecházet přes Česko studená fronta, která s sebou přinese prudké ochlazení, déšť a sníh ve vyšších polohách,“ řekla Honsová.

V úterý a ve středu by se měly teploty ráno pohybovat mezi 5 a 1 stupněm, odpoledne mezi 5 a 13 stupni. Opět by mělo pršet a ve vyšších polohách sněžit.