"Obracím se na pana premiéra, aby pana ministra Ambrozka jako škůdce tohoto státu okamžitě odvolal z funkce," řekl Hojdar poslancům na úterním zasedání Sněmovny.

Ministr měl podle Hojdara zaslat textovou zprávu SMS šéfům českých energetických firem, ve které velmi vulgárním výrazem označil poslance hospodářského výboru bez rozdílu politické příslušnosti. Poslanci se totiž v rámci zákona o emisích snaží přesunout některé kompetence z působnosti ministerstva životního prostředí pod kontrolu resortu ministerstva průmyslu a obchodu. To se ministrovi Ambrozkovi nelíbí.

"V průběhu polední pauzy mně volalo několik generálních ředitelů velkých průmyslových podniků, na které se obrátil pan ministr Ambrozek s SMS, a byli poměrně vyděšeni tím, co se tady děje," uvedl Hojdar před poslanci. "Má to dva rozměry. Za prvé to, že pan ministr Ambrozek se chová jako dobytek, a to říkám sám za sebe," pokračoval Hojdar.

Ambrozek podle Hojdara šéfům několika firem rovněž oznamuje, že na to "sere", že nebude žádat zkrácení lhůt pro přijetí zákona, takže zákon nebude včas platit a firmy na to finančně doplatí.

Ambrozek na Hojdarův výpad nejprve vůbec nereagoval, i když se jednání Sněmovny účastnil. Až za hodinu a půl uvedl, že neví, odkud má Hojdar přístup k jeho soukromé poště. Označil to za porušení soukromí. Ambrozek před Sněmovnou Hojdarovy informace nepopřel. Bez podrobností ale jen poznamenal, že o podporu požádal ty, jichž se projednávaná věc týká.