Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám je v provozu od počátku tohoto roku. Vzniklo v reakci na teroristické útoky. Své poznatky má předávat policii, armádě a tajným službám. Jedna část CTHH se přitom specializuje na vyvracení dezinfomací. V reakci na to se prezident Zeman nechal slyšet, že to bude novodobý Koniáš. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček pak CTHH často označuje za cenzurní Úřad pro tisk a informace.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Sobotka v pátek společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) navštívil úřad a seznámil se s jeho fungováním. „Mohu to potvrdit, snažili jsme se, ale žádný vypínač internetu jsme nenašli. Ministerstvo vnitra žádný internet vypínat nebude, nebude to dělat ani Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám,“ řekl s nadsázkou Sobotka.

Sám prý dospěl k jiným závěrům než prezident Zeman. „Pokud já vím, tak pan prezident je schopen získávat informace z internetu, veřejných zdrojů, a já si myslím, že předseda vlády tady není od toho, aby školil prezidenta republiky,“ odpověděl Sobotka na dotaz, zda se svým postojem seznámí i prezidenta.