Výpověď podala tajemnice exprezidentovy manželky Sabina Cingrošová, která působila na Hradě třináct let. "Dohodla jsem se na svém odchodu s paní Livií Klausovou," řekla extajemnice. Pokud by si našla v krátké době jinou práci, je dohodnutá, že bude moci opustit Hrad dříve.

"Během několika týdnů ze svého místa odejdu," potvrdil také Martin Krafl, který vedl tiskovou službu, s tím, že by rád i nadále pracoval ve veřejné sféře. "Prezident Václav Klaus si přivedl nový tým na mediální komunikaci a já cítím, že je čas pro změnu," řekl Krafl, který zatím nechce konkretizovat své budoucí působení. Na odchodu je i jeho podřízená Gabriela Dlouhá. "Chtěla bych pracovat ve státní správě," poznamenala.

Odchází také ředitelka odboru styku s veřejností Jana Chalupová, která měla na starosti milosti. Pracovnice tiskového odboru Ilona Ampapová podle svých slov zvažuje, zda odejde po patnácti letech práce na Hradě. "Rozhodnu se v krátké době," poznamenala.

Bývalý mluvčí prezidenta Ladislav Špaček, který z Hradu odešel jen dva dny po svém šéfovi Václavu Havlovi, je nyní na volné noze. Jak řekl Právu, spolupracuje s komunikační agenturou TV Praha a připravuje se na semináře, které se budou týkat komunikace s médii na Fakultě sociálních věd UK.

Jediným z nejbližších spolupracovníků Havla, který setrvává, je šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář.