Kořistka také řekl, ze kterých úst měly zaznít garance jménem ODS. Je si také prý vědom, že to může mít velké následky pro něj a jeho rodinu.

Kořistka přitom ještě nedávno tvrdil, že vše řekne až soudu. Názor změnil podle svých slov poté, co se neustále spekulovalo o tom, že je nedůvěryhodný a že policii něco tají.

Z nabízení desetimiliónového úplatku a postu velvyslance v Bulharsku pro Kořistku policie dříve obvinila tajemníka předsedy ODS Topolánka Marka Dalíka a lobbistu Jana Večerka. Obvinění ale bylo pro nedostatek důkazů po prověrce krajské státní zástupkyně v Ostravě Zlatuše Andělové zrušeno.

Konfrontaci s Dalíkem Kořistka odmítl

Rozhovor moderátora s Kořistkou byl předtočený telemostem z Ostravy. V pražském studiu byl naživo hostem Marek Dalík. Večerek o víkendu účast v pořadu po poradě s právníky s omluvou odmítl.

Kořistka se v závěru předtočeného rozhovoru na žádost moderátora zeptal Marka Dalíka, proč na schůzce v Ostravě hovořil o garancích ze strany ODS.

Na to Dalík reagoval slovy, že o žádných garancích nebyla řeč a že je mu Kořistky velmi líto. Dalík nakonec řekl, že se s pány Kořistkou a Večerkem nechce už nikdy setkat.