Program projedná ÚVV, rozhodnout o něm však musí v březnu sjezd strany, který bude volit i nové vedení. „Snažíme se reagovat na to, co se děje v současném světě. V něm se rozevírají nůžky mezi privilegovanými a neúspěšnými v závodu globalizace,“ řekl novinářům Zaorálek.

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka chce členům představit programové priority do podzimních parlamentních voleb

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka chce členům představit programové priority do podzimních parlamentních voleb

FOTO: Milan Malíček, Právo

Program strany prý bude reagovat na oligarchizaci ve společnosti. „To není trend, který je jen v Česku. To je trend, který je i jinde. A my se na to snažíme odpovědět. Chceme udělat daňový systém, který bude čelit nerovnosti, budeme se snažit odpovědět na to, co by měla dělat česká ekonomika. Měli bychom se snažit nebýt low-cost zemí, subdodavatelem, který není schopen dodávat finální výrobky,“ dodal ministr.

Projev chystá Tejc i Zimola

Delegáti schůze ÚVV se sešli v dobré náladě. Na úvod jednání vystoupil se svým projevem předseda strany Bohuslav Sobotka, následovat budou další členové vedení a ministři strany.

Vnitrostranický kritik Jeroným Tejc (vlevo) rozdával před začátkem jednání svým spolustraníkům programové priority. Na fotografii je s poslancem Jaroslavem Foldynou

Vnitrostranický kritik Jeroným Tejc (vlevo) rozdával před začátkem jednání svým spolustraníkům programové priority. Na fotografii je s poslancem Jaroslavem Foldynou

FOTO: Milan Malíček, Právo

Svou řeč chystá i jihočeský hejtman Jiří Zimola a šéf ústavně-právního výboru Sněmovny Jeroným Tejc, kteří se oba řadí k čelním kritikům současného vedení strany. Nikdo z přítomných však nečeká vyhrocené jednání. Diskuze bude prý spíše věcná.