Ministr Gross pro Český rozhlas uvedl, že by se jednalo především o ochranu objektů států, které by se případného konfliktu přímo účastnily, či izraelských a židovských objektů. Zasedání Bezpečnostní rady státu se koná mimo pravidelný termín, ministr však uvedl, že se nejedná o žádné krizové jednání.

Kvůli dnešnímu jednání ukončil podle ČTK předčasně svou zahraniční cestu po Asii šéf české diplomacie Cyril Svoboda. Zasedání se zúčastní i prezident Václav Klaus. "Budeme projednávat informace diplomatů, zpravodajských služeb," uvedl Gross v Českém rozhlase s tím, že on sám bude členy rady informovat o dosud probíhajících bezpečnostních opatřeních. Členové rady by se měli dohodnout na oficiální zahraničněpolitické pozici České republiky k irácké krizi.

V polovině února se sešel Ústřední krizový štáb. Ačkoliv podle ministra Grosse nebyly k dispozici žádné informace o chystaném teroristickém útoku, štáb se z preventivních důvodů usnesl na zavedení několika bezpečnostních opatřeních. Zejména se jedná o důkladnější střežení mezinárodního letiště v Praze Ruzyni, dále je věnována zvýšená pozornost ochraně výrobě potravin i pitné vody. Jen v Praze je střeženo na 323 objektů, včetně metra.