"Našim cílem není vytvářet zpravodajské vysílání, ale objektivně informovat o činnosti veřejné a státní správy v České republice," píše ve svém pondělním prohlášení olomoucká společnosti Region Média (RM), která je držitelem licence na toto vysílání.

"Zaznamenáváme různé spekulace a pochybnosti týkající se zahájení vysílání TV programu 24.cz s ohledem na připravovaný start televizních programů jiných subjektů. Musíme však poukázat na jejich skrytou účelovost, neboť z příslušných dokumentů Rady pro rozhlasovéa televizní vysílání a z platných zákonů nevyplývá, že by mohlo být v dohledné době takovéto vysílání zahájeno. Upozorňujeme rovněž, že jsme název svého programu 24. cz řádně zaregistrovali a jsme připraveni se proti jeho nápodobě bránit," uvádí se v prohlášení společnosti RM.

"Projekt parlamentní TV stanice má několik etap, jejich start je závislý na míře zapojení jednotlivých orgánů státní a veřejné správy do vysílání. Program lze charakterizovat jako tzv. nízkorozpočtový, pohybuje se řádově v několika desítkách miliónů korun," upřesnil Leoš Pohl ze společnosti RM.