"Ale jedno si odpustit nemohu. Myslím, že média zaregistrovala můj první soud o té věci před několika týdny a mám pocit, že mi dosavadní vývoj situace spíše dává za pravdu," řekl Právu v Olomouci. Klaus již dříve varoval před vyvoláním umělého skandálu a označil Kořistku za ne zcela důvěryhodnou osobu. Také krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová mluvila o "nevěrohodnosti" Kořistkovy osoby.

Premiér Stanislav Gross nepokládá stanovisko Andělové k postupu policie v případu Zdeňka Kořistky za "zjevenou pravdu". Andělová tvrdí, že policie postupovala při vyšetřování údajného podplácení unionistického poslance nezákonně. Premiér dnes řekl, že k věci se ještě musí vyjádřit vrchní státní zastupitelství, a až se státní zástupci dohodnou, bude možné se ke kauze vrátit.

"Pokud někdo dospěje k závěru, že policie něco porušila, pak k tomu jsou příslušné mechanismy. Ale to není na premiérovi, aby je spouštěl," upozornil Gross novináře. Podle něj je právě na státním zastupitelství, aby konalo, zjistí-li, že policisté spáchali trestný čin. "Já bych chtěl, aby každý zachoval chladnou hlavu," poznamenal předseda vlády.

Policejní prezident Jiří Kolář v Českém rozhlase uvedl, že z procesního hlediska je třeba dál případ prošetřovat, ale z pohledu "vnějších otázek" si není vůbec jist tím, zda to má ještě cenu. Už ve středu ale kategoricky odmítl tvrzení, že policie postupovala nezákonně.