„Babiš Jermanové říkal, aby zmírnila své osobní zájmy a netlačila na to, aby se za každou cenou stala hejtmankou. Říkal jí, že má velkou šanci stát se po parlamentních volbách předsedkyní Sněmovny, na což ale Jermanová neslyšela. Babiš přitom dával přednost silnému zastoupení v radě před hejtmanem,“ řekl Právu zdroj blízký předsedovi.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Šéf ANO usměrňoval také Maxovou na jihu Čech, když se chystala obejít vítěznou soc. dem. a odstavit hejtmana ČSSD Jiřího Zimolu. Podle informací Práva na poslední chvíli zasáhl Babiš.

Loni prosadil výměnu ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, která má nyní šanci se stát z poslankyně senátorkou, za Roberta Pelikána, což Válková  lídrovi ANO dlouho vyčítala.

Se ženami v politice měl Babiš trampoty i po komunálních volbách 2014 v Praze, kdy musel řešit „dívčí válku“ mezi pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou a tehdejší šéfkou pražského ANO Radmilou Kleslovou, kterou nakonec vyhrála Krnáčová.

Do sporu se Babiš dostal také s poslankyní Kristýnou Zelienkovou, která se letos rozkmotřila s hnutím ANO a odešla ze strany i z klubu. Ve Sněmovně zůstala jako nezařazená.